www.gruparegio.eu)" /> Serwis Samorządowy PAP
facebook RSS # #

23.07.2014 17:28

Polska Agencja Prasowa Serwis Samorządowy
W archipelagu Peskadorów rozbił się tajwański samolot pasażerski. Z 58 osób na pokładzie uratowało się 7   •  Ukraińscy separatyści zestrzelili dwa samoloty bojowe sił rządowych   •  Do Holandii przyleciały z Doniecka dwa samoloty z ciałami 56 ofiar katastrofy   •  Czarne skrzynki zestrzelonego boeinga są w Wielkiej Brytanii   •  Stopa bezrobocia w czerwcu wyniosła w Polsce 12,0 proc. wobec 12,5 proc. w maju   •  Ukraińscy rebelianci najprawdopodobniej przez pomyłkę zestrzelili malezyjski samolot pasażerski - podały amerykańskie źródła wywiadowcze   •  W wyniku zamachu samobójczego życie straciło 23 mieszkańców Bagdadu   •  Coraz więcej światowych lini lotniczych zawiesza połączenia z Tel Awiwem z powodu zagrożenia bezpieczeństwa   •  Środa jest w Holandii dniem żałoby narodowej po katastrofie lotniczej na Ukrainie   •  Przedstawiciel OBWE stwierdził, że na miejscu katastrofy boeinga wciąż znajdują się ludzkie szczątki   •  
 
2011-05-17 16:19       aktualizacja: 2011-05-17 16:35       Pomoc Eksperta
  A A A

Na papierze

Na papierze
Rozeznanie rynku wymaga formy pisemnej i może polegać na przykład na zachowaniu wydruków e-maili z informacją o cenie usługi – odpowiada na pytanie naszej Czytelniczki ekspert w sprawie funduszy unijnych Michał Rutkowski (www.gruparegio.eu)

Pytanie: Jak należy udokumentować przeprowadzenie rozeznania rynku?

Michał Rutkowski: Udokumentowanie przebiegu procesu rozeznania rynku wymaga formy pisemnej i powinno polegać na zarchiwizowaniu np. wydruków stron z opisem towaru i ceną albo wydruków maili z informacją na temat ceny za określony towar lub usługę, albo innego dokumentu. Nie będzie wystarczające sporządzenie notatki roboczej z rozeznania rynku dokonanego w drodze wywiadu osobistego lub telefonicznego dla wywiązania się z obowiązku, chyba że notatka zostałaby potwierdzona podpisem każdego z wymienionych w jej treści wykonawców.
Michał Rutkowski. Ekspert i trener w dziedzinie funduszy UE, pomocy publicznej, analiz społeczno-ekonomicznych. Członek Zarządu Krajowego Polskiego Stowarzyszenia Ekspertów i Asesorów Funduszy Unii Europejskiej. Właściciel firmy Grupa Regio Michał Rutkowski. Autor szeregu opracowań, ekspertyz, opinii dotyczących praktycznego funkcjonowania funduszy strukturalnych m.in. na zlecenie Senatu RP, ministerstw, samorządów. Absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, kierunek Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze i Polityczne oraz Polsko-Francuskiego Programu Studiów Europejskich - kierunek Unia Europejska. Wykładowca Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu Gdańskiego, Uniwersytetu Łódzkiego, Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu.

www.gruparegio.eu
TAGI:
 
KOMENTARZE: 0 PRZEJDŹ NA FORUM

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

newsletter

TAGI

PARTNERZY
Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji  Ministerstwo Edukacji NarodowejZwiązek Gmin Wiejskich  Związek Miast Polskich  Związek Powiatów Polskich

KONTAKT
Polska Agencja Prasowa SA
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (+48 22) 509 22 22
Faks: (+48 22) 509 22 34
REDAKCJA SERWISU SAMORZĄDOWEGO PAP
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (22) 509 23 67
Faks: (22) 509 23 72, (22) 509 22 20
e-mail: samorzad@pap.pl
e-mail klubowy: klub@pap.pl
DZIAŁ SPRZEDAŻY I OBSŁUGI KLIENTA
Tel.: (22) 509 22 25
Faks: (22) 509 22 72
pap@pap.pl
PAP Copyright © PAP SA 2013 .